| Part Number | 18103C |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | - |
| Inductance | 10µH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating | 3.45A |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 15 mOhm Max |
| Q @ Freq | 64 @ 500kHz |
| Frequency - Self Resonant | 19MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Frequency - Test | 500kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Supplier Device Package | Axial |
| Size / Dimension | 0.540" Dia x 0.719" L (13.70mm x 18.25mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE JUMPER 18POS 2.54MM 1.25"
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE JUMPER 18POS 2.54MM 1.5"
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE JUMPER 18POS 2.54MM 2"
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE JUMPER 18POS 2.54MM 3"
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 18POS .100 JUMPER 3 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 18POS .100 JUMPER 3 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 18POS .100 JUMPER 3 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE JUMPER 18POS 2.54MM 4"
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE JUMPER 18POS 2.54MM 5"
In Stock: 0