Home Product Index Inductors, Coils, Chokes Fixed Inductors LQW18AS36NJ0ZD
Murata Electronics North America LQW18AS36NJ0ZD
Part Number
LQW18AS36NJ0ZD
Description
FIXED IND 36NH 600MA 250 MOHM
Product Parameter
Part NumberLQW18AS36NJ0ZD
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance36nH
Tolerance±5%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq37 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.08GHz
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)