Home Product Index Inductors, Coils, Chokes Fixed Inductors LQH32MN8R2K23L
Murata Electronics North America LQH32MN8R2K23L
Part Number
LQH32MN8R2K23L
Description
FIXED IND 8.2UH 225MA 1.6 OHM
Product Parameter
Part NumberLQH32MN8R2K23L
Material - CoreFerrite
Inductance8.2µH
Tolerance±10%
Current Rating225mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.6 Ohm Max
Q @ Freq20 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant23MHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.087" (2.20mm)