Home Product Index Inductors, Coils, Chokes Fixed Inductors LQH32DN221K23L
Murata Electronics North America LQH32DN221K23L
Part Number
LQH32DN221K23L
Manufacturer
Murata Electronics North America
Description
FIXED IND 220UH 70MA 10.92 OHM
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Fixed Inductors
Product Parameter
Part NumberLQH32DN221K23L
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±10%
Current Rating70mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)10.92 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant6.8MHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.087" (2.20mm)