Home Product Index Capacitors Ceramic Capacitors GRM3196T2A4R0CD01D
Murata Electronics North America GRM3196T2A4R0CD01D
Part Number
GRM3196T2A4R0CD01D
Description
CAP CER 4PF 100V T2H 1206
Product Parameter
Part NumberGRM3196T2A4R0CD01D
Part StatusObsolete
Capacitance4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientT2H
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)