Home Product Index Capacitors Ceramic Capacitors GRM2196T2A4R3CD01D
Murata Electronics North America GRM2196T2A4R3CD01D
Part Number
GRM2196T2A4R3CD01D
Description
CAP CER 4.3PF 100V T2H 0805
Product Parameter
Part NumberGRM2196T2A4R3CD01D
Part StatusObsolete
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientT2H
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)