Home Product Index Capacitors Ceramic Capacitors GCM0335C1E5R0CD03D
Murata Electronics North America GCM0335C1E5R0CD03D
Part Number
GCM0335C1E5R0CD03D
Manufacturer
Murata Electronics North America
Description
CAP CER 5PF 25V NP0 0201
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Ceramic Capacitors
  • 1 pcs
Total:0 Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part Number GCM0335C1E5R0CD03D
Part Status Obsolete
Capacitance 5pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)