Home Product Index Capacitors Ceramic Capacitors GCM0335C1E3R7CD03D
Murata Electronics North America GCM0335C1E3R7CD03D
Part Number
GCM0335C1E3R7CD03D
Description
CAP CER 3.7PF 25V NP0 0201
Product Parameter
Part NumberGCM0335C1E3R7CD03D
Part StatusObsolete
Capacitance3.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)