Home Product Index Filters Ferrite Beads and Chips BLM18SD220SN1D
Murata Electronics North America BLM18SD220SN1D
Part Number
BLM18SD220SN1D
Description
FERRITE BEAD 22 OHM 0603 1LN
Product Parameter
Part NumberBLM18SD220SN1D
Part StatusActive
Filter TypeSignal Line
Number of Lines1
Impedance @ Frequency22 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max)6A
DC Resistance (DCR) (Max)8 mOhm
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)