Home Product Index Filters Ferrite Beads and Chips BLM18HG471SN1D
Murata Electronics North America BLM18HG471SN1D
Part Number
BLM18HG471SN1D
Description
FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LN
Product Parameter
Part NumberBLM18HG471SN1D
Part StatusActive
Filter Type-
Number of Lines1
Impedance @ Frequency470 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max)200mA
DC Resistance (DCR) (Max)850 mOhm
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)