Home Product Index Filters Ferrite Beads and Chips BLM18BD121SN1D
Murata Electronics North America BLM18BD121SN1D
Part Number
BLM18BD121SN1D
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Product Parameter
Part NumberBLM18BD121SN1D
Part StatusActive
Filter TypeSignal Line
Number of Lines1
Impedance @ Frequency120 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max)200mA
DC Resistance (DCR) (Max)400 mOhm
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)