Home Product Index Filters Ferrite Beads and Chips BLM18AG331BH1D
Murata Electronics North America BLM18AG331BH1D
Part Number
BLM18AG331BH1D
Manufacturer
Murata Electronics North America
Description
FERRITE BEAD 330 OHM 0603 1 LN
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Ferrite Beads and Chips
Product Parameter
Part NumberBLM18AG331BH1D
Part StatusActive
Filter TypePower Line
Number of Lines1
Impedance @ Frequency330 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max)600mA
DC Resistance (DCR) (Max)300 mOhm
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-55°C ~ 150°C