Home Product Index Filters Ferrite Beads and Chips BLM15PX121SN1D
Murata Electronics North America BLM15PX121SN1D
Part Number
BLM15PX121SN1D
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN
Product Parameter
Part NumberBLM15PX121SN1D
Part StatusActive
Filter TypePower Line
Number of Lines1
Impedance @ Frequency120 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max)2A
DC Resistance (DCR) (Max)55 mOhm
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Features-
Related Products
BLM15
Manufacturer: Klein Tools, Inc.
Description: HEX KEY L-SHAPE 1.5MM 3.06"