Home Product Index Filters Ferrite Beads and Chips BLM15BD601SH1D
Murata Electronics North America BLM15BD601SH1D
Part Number
BLM15BD601SH1D
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
Product Parameter
Part NumberBLM15BD601SH1D
Part StatusActive
Filter TypeSignal Line
Number of Lines1
Impedance @ Frequency600 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max)200mA
DC Resistance (DCR) (Max)650 mOhm
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Features-
Related Products
BLM15
Manufacturer: Klein Tools, Inc.
Description: HEX KEY L-SHAPE 1.5MM 3.06"