Home Product Index Filters Ferrite Beads and Chips BLM03PX220SN1D
Murata Electronics North America BLM03PX220SN1D
Part Number
BLM03PX220SN1D
Description
FERRITE BEAD 22 OHM 0201 1LN
Product Parameter
Part NumberBLM03PX220SN1D
Part StatusActive
Filter TypePower Line
Number of Lines1
Impedance @ Frequency22 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max)1.8A
DC Resistance (DCR) (Max)40 mOhm
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.013" (0.33mm)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)