Home Product Index Filters Ferrite Beads and Chips BLM03HD182FZ1D
Murata Electronics North America BLM03HD182FZ1D
Part Number
BLM03HD182FZ1D
Description
FERRITE BEAD 1.8 KOHM 0201 1LN
Product Parameter
Part Number BLM03HD182FZ1D
Part Status Active
Filter Type Signal Line
Number of Lines 1
Impedance @ Frequency 1.8 kOhm @ 100MHz
Current Rating (Max) 100mA
DC Resistance (DCR) (Max) 3.8 Ohm
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.013" (0.33mm)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)