Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes SMBJ24CA
Microsemi Corporation SMBJ24CA
Part Number
SMBJ24CA
Manufacturer
Microsemi Corporation
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AA
TVS - Diodes
Microsemi Corporation
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberSMBJ24CA
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V
Voltage - Breakdown (Min)26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)15.4A
Power - Peak Pulse600W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)