Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MXSMLJ20A
Microsemi Corporation MXSMLJ20A
Part Number
MXSMLJ20A
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AB
Microsemi Corporation
    9.25650/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberMXSMLJ20A
Part StatusActive
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)20V
Voltage - Breakdown (Min)22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)92.6A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)