Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MXSMLJ110A
Microsemi Corporation MXSMLJ110A
Part Number
MXSMLJ110A
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AB
Microsemi Corporation
    9.25650/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberMXSMLJ110A
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)110V
Voltage - Breakdown (Min)122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)16.8A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)