Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MXSMLJ10A
Microsemi Corporation MXSMLJ10A
Part Number
MXSMLJ10A
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AB
Microsemi Corporation
    9.25650/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberMXSMLJ10A
Part StatusActive
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)10V
Voltage - Breakdown (Min)11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)176.4A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)