Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MXSMCJLCE28AE3
Microsemi Corporation MXSMCJLCE28AE3
Part Number
MXSMCJLCE28AE3
Description
TVS DIODE 28VWM 45.5VC DO214AB
Microsemi Corporation
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberMXSMCJLCE28AE3
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
Voltage - Breakdown (Min)31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp45.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)33A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency100pF @ 1MHz
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)