Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MXSMCJ22AE3
Microsemi Corporation MXSMCJ22AE3
Part Number
MXSMCJ22AE3
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Product Parameter
Part NumberMXSMCJ22AE3
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
Voltage - Breakdown (Min)24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)42.2A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)