Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MXSMCG28AE3
Microsemi Corporation MXSMCG28AE3
Part Number
MXSMCG28AE3
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO215AB
Microsemi Corporation
    9.13495/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberMXSMCG28AE3
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
Voltage - Breakdown (Min)31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)33A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)