Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MXSMBJ15A
Microsemi Corporation MXSMBJ15A
Part Number
MXSMBJ15A
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AA
Microsemi Corporation
    11.73150/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberMXSMBJ15A
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
Voltage - Breakdown (Min)16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)24A
Power - Peak Pulse600W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)