Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MXSMBJ120AE3
Microsemi Corporation MXSMBJ120AE3
Part Number
MXSMBJ120AE3
Description
TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AA
Microsemi Corporation
    11.73150/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberMXSMBJ120AE3
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)120V
Voltage - Breakdown (Min)133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.1A
Power - Peak Pulse600W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)