Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MXSMBJ110A
Microsemi Corporation MXSMBJ110A
Part Number
MXSMBJ110A
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AA
Microsemi Corporation
    11.73150/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberMXSMBJ110A
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)110V
Voltage - Breakdown (Min)122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.4A
Power - Peak Pulse600W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)