Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MXSMBG7.5A
Microsemi Corporation MXSMBG7.5A
Part Number
MXSMBG7.5A
Description
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC DO215AA
Microsemi Corporation
    12.34850/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberMXSMBG7.5A
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)7.5V
Voltage - Breakdown (Min)8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)46.5A
Power - Peak Pulse600W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)