Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MXSMBG2K3.3
Microsemi Corporation MXSMBG2K3.3
Part Number
MXSMBG2K3.3
Description
TVS DIODE 3.3VWM 5.8VC DO215AA
Microsemi Corporation
  • 1 pcs
Total:0 Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part Number MXSMBG2K3.3
Part Status Obsolete
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V
Voltage - Breakdown (Min) 4.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 5.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 2000W (2kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)