Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MXPLAD36KP200A
Microsemi Corporation MXPLAD36KP200A
Part Number
MXPLAD36KP200A
Description
TVS DIODE 322VC 112A PLAD
Microsemi Corporation
In Stock 387 pcs
    34.03400/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberMXPLAD36KP200A
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)200V
Voltage - Breakdown (Min)222V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp322V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)112A
Power - Peak Pulse36000W (36kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)