Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MXPLAD30KP51A
Microsemi Corporation MXPLAD30KP51A
Part Number
MXPLAD30KP51A
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC PLAD
Microsemi Corporation
In Stock 299 pcs
    42.90910/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberMXPLAD30KP51A
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)51V
Voltage - Breakdown (Min)56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)366A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)