Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MXPLAD30KP24A
Microsemi Corporation MXPLAD30KP24A
Part Number
MXPLAD30KP24A
Description
TVS DIODE 24VWM 39.8VC PLAD
Microsemi Corporation
In Stock 301 pcs
    42.90910/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part Number MXPLAD30KP24A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 39.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 753A
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)