Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MXPLAD30KP200A
Microsemi Corporation MXPLAD30KP200A
Part Number
MXPLAD30KP200A
Description
TVS DIODE 200VWM 322VC PLAD
Microsemi Corporation
In Stock 295 pcs
    42.90910/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberMXPLAD30KP200A
Part StatusActive
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)200V
Voltage - Breakdown (Min)222V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp322V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)94A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)