Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MXLSMCJ85CAE3
Microsemi Corporation MXLSMCJ85CAE3
Part Number
MXLSMCJ85CAE3
Description
TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AB
Microsemi Corporation
    5.74090/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberMXLSMCJ85CAE3
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)85V
Voltage - Breakdown (Min)94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)10.4A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)