Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MXLSMCJ45CAE3
Microsemi Corporation MXLSMCJ45CAE3
Part Number
MXLSMCJ45CAE3
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AB
Microsemi Corporation
    5.74090/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberMXLSMCJ45CAE3
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)45V
Voltage - Breakdown (Min)50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)20.6A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)