Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MXLPLAD30KP90AE3
Microsemi Corporation MXLPLAD30KP90AE3
Part Number
MXLPLAD30KP90AE3
Description
TVS DIODE 90VWM 146VC PLAD
Microsemi Corporation
In Stock 414 pcs
    31.30050/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberMXLPLAD30KP90AE3
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)90V
Voltage - Breakdown (Min)100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp146V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)204A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)