Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MXLPLAD30KP64AE3
Microsemi Corporation MXLPLAD30KP64AE3
Part Number
MXLPLAD30KP64AE3
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC PLAD
Microsemi Corporation
In Stock 409 pcs
    31.30050/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberMXLPLAD30KP64AE3
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)64V
Voltage - Breakdown (Min)71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)294A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)