Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MXLPLAD30KP30AE3
Microsemi Corporation MXLPLAD30KP30AE3
Part Number
MXLPLAD30KP30AE3
Description
TVS DIODE 30VWM 48.8VC PLAD
Microsemi Corporation
In Stock 419 pcs
    31.30050/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberMXLPLAD30KP30AE3
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)30V
Voltage - Breakdown (Min)33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp48.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)618A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)