Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MXLPLAD18KP9.0A
Microsemi Corporation MXLPLAD18KP9.0A
Part Number
MXLPLAD18KP9.0A
Description
TVS DIODE 146VC 124A PLAD
Microsemi Corporation
In Stock 581 pcs
    22.14000/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberMXLPLAD18KP9.0A
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)90V
Voltage - Breakdown (Min)100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp146V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)124A
Power - Peak Pulse18000W (18kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)