Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MXLPLAD15KP75AE3
Microsemi Corporation MXLPLAD15KP75AE3
Part Number
MXLPLAD15KP75AE3
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC PLAD
Microsemi Corporation
In Stock 554 pcs
    23.13300/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberMXLPLAD15KP75AE3
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)75V
Voltage - Breakdown (Min)83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)123A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)