Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MX15KP280AE3
Microsemi Corporation MX15KP280AE3
Part Number
MX15KP280AE3
Description
TVS DIODE 280VWM 452VC CASE5A
Microsemi Corporation
In Stock 491 pcs
    27.69265/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberMX15KP280AE3
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)280V
Voltage - Breakdown (Min)311V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp452V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)33A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AR, Axial
Supplier Device PackageCase 5A (DO-204AR)