Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MSMLJ78CAE3
Microsemi Corporation MSMLJ78CAE3
Part Number
MSMLJ78CAE3
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AB
Microsemi Corporation
In Stock 857 pcs
    2.09500/pcs
  • 10 pcs
    1.87000/pcs
  • 25 pcs
  • 100 pcs
  • 250 pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part NumberMSMLJ78CAE3
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)78V
Voltage - Breakdown (Min)86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)22.8A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)