Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MSMLJ54CAE3
Microsemi Corporation MSMLJ54CAE3
Part Number
MSMLJ54CAE3
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AB
Product Parameter
Part NumberMSMLJ54CAE3
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)54V
Voltage - Breakdown (Min)60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)34.4A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)