Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MSMLJ170CAE3
Microsemi Corporation MSMLJ170CAE3
Part Number
MSMLJ170CAE3
Description
TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AB
Microsemi Corporation
    1.38380/pcs
  • 368 pcs
Product Parameter
Part NumberMSMLJ170CAE3
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)170V
Voltage - Breakdown (Min)189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp275V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)11A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)