Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MSMLJ15CAE3
Microsemi Corporation MSMLJ15CAE3
Part Number
MSMLJ15CAE3
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AB
Product Parameter
Part NumberMSMLJ15CAE3
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
Voltage - Breakdown (Min)16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)123A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)