Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MSMLJ14CAE3
Microsemi Corporation MSMLJ14CAE3
Part Number
MSMLJ14CAE3
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
Product Parameter
Part NumberMSMLJ14CAE3
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)14V
Voltage - Breakdown (Min)15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)129.4A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)