Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MSMLG28CAE3
Microsemi Corporation MSMLG28CAE3
Part Number
MSMLG28CAE3
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO215AB
Microsemi Corporation
    1.45503/pcs
  • 350 pcs
Product Parameter
Part NumberMSMLG28CAE3
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
Voltage - Breakdown (Min)31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)66A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)