Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MSMLG13CAE3
Microsemi Corporation MSMLG13CAE3
Part Number
MSMLG13CAE3
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO215AB
Microsemi Corporation
    1.45503/pcs
  • 350 pcs
Product Parameter
Part NumberMSMLG13CAE3
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)13V
Voltage - Breakdown (Min)14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)139.4A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)