Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MSMCJ78CA
Microsemi Corporation MSMCJ78CA
Part Number
MSMCJ78CA
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AB
Microsemi Corporation
    0.86625/pcs
  • 556 pcs
Product Parameter
Part NumberMSMCJ78CA
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)78V
Voltage - Breakdown (Min)86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)11.4A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)