Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MSMCG13CA
Microsemi Corporation MSMCG13CA
Part Number
MSMCG13CA
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO215AB
Microsemi Corporation
    0.91438/pcs
  • 527 pcs
Product Parameter
Part NumberMSMCG13CA
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)13V
Voltage - Breakdown (Min)14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)69.7A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)