Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes MSMBJ78CAE3
Microsemi Corporation MSMBJ78CAE3
Part Number
MSMBJ78CAE3
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AA
Microsemi Corporation
    0.54747/pcs
  • 794 pcs
Product Parameter
Part NumberMSMBJ78CAE3
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)78V
Voltage - Breakdown (Min)86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)4.7A
Power - Peak Pulse600W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)